Konak-web-text

Od hrozna až po Cognac

Môžete vypáliť víno a získať tak brandy, ale na to, aby ste získali koňak, musí hrozno pochádzať len z regiónu Cognac vo Francúzsku a to od roku 1909. História koňaku však siaha omnoho ďalej. Pálenie vína totiž poznali už starí egypťania, destilačný prístroj taký ako ho poznáme dnes priniesli arabi, španieli proces destilácie vína zušľachtili. Prečo sa ale skutočne začalo vo Francúzsku páliť víno? Za akých okolností sa prišlo na to, že destilát je omnoho lepší, ak je aj desiatky rokov zavretý v sude? Ktorá bola prvá značka koňaku na svete a kto vymyslel značky, podľa ktorých sa koňaky rozdeľujú ? A čo tieto značky VS, VSOP, XO v skutočnosti znamenajú? Sme pripravení zasvetiť Vás a Vašich hostí do sveta tajomného vínneho destilátu.

Ochutnávku starostlivo zostavujeme z rôznych druhov a značiek koňakov, brandy a armaňaku tak aby si z nej každý účastník odniesol čo najviac vedomostí a zážitkov. Počas celej doby ochutnávky sa o Vás a Vašich hostí stará ochotní a dobre naladení personál.

Ochutnávku zabezpečujeme na kľúč, všetko potrebné od prezentačného stolíka až po poháre si prinesieme, nemusíte sa o nič starať.  Počas ochutnávky sa o hostí stará profesionálne vyškolený personál, ktorý ochotne diskutuje s účastníkmi. Ochutnávku je možné robiť spôsobom prezentácie od stolíka, kedy sa účastníci pristavujú osobne pri prezentačnom stolíku a  voľnou formou diskutujú s našim odborníkom, alebo formou riadenej degustácie. Dĺžka trvania ochutnávky závisí od Vašich predstáv, s radosťou sa prispôsobíme.