Tequila-shot-text

Tequila – búrlivá história Mexika

Vedeli ste že Tequila, rovnako ako Cognac vo Francúzsku  sa môže vyrábať len v piatich oblastiach Mexika – v celom štáte Jalisco a v určitých oblastiach štátov Guanajuanto, Michoacán, Nayarit a Tamaulipas. Pestovanie agávy a výroba tequily je v Mexiku zákonom prísne upravená a dôkladne kontrolovaná.
Pravá tequila je vyrobená zo 100% modrej agáve – zo žiadnej inej zo všetkých existujúcich 136 druhov agáve. Rastlina modrá agáve pochádza z Mexika a po celé stáročia ju domorodí mexičania  prezývajú “mexický strom života a dostatku”. Z listov sa predtým vyrábal papier, z ostrých pichliačov ihly na šitie. Starí Aztékovia považovali rastlinu agáve za posvätnú a verili, že šťava, ktorá vyteká po narezaní z listov a koreňov rastliny, čistí telo a dušu. Španielski dobyvatelia však využili rastlinu po svojom: fermentovali sladkú šťavu z agáve a získali tequilu. Chceli by ste vedieť ako chutí pravá tequila? Aký je rozdiel medzi Tequilou Blanco, Reposado, Añejo alebo Extra Añejo? Aký je rozdiel medzi Tequilou a Mezcalom? Dávajú mexičania do fliaš s tequilou červíka? Ako sa zbiera agave a ako vznika tequila? Aj na tieto otázky Vám radi odpovieme na Vašej ochutnávke tequily. Počas celej doby ochutnávky sa na Vás spoza agave bude usmievať ochotní personál.

Ochutnávku zabezpečujeme na kľúč, všetko potrebné od prezentačného stolíka až po poháre si prinesieme, nemusíte sa o nič starať.  Počas ochutnávky sa o hostí stará profesionálne vyškolený personál, ktorý ochotne diskutuje s účastníkmi. Ochutnávku je možné robiť spôsobom prezentácie od stolíka, kedy sa účastníci pristavujú osobne pri prezentačnom stolíku a  voľnou formou diskutujú s našim odborníkom, alebo formou riadenej degustácie. Dĺžka trvania ochutnávky závisí od Vašich predstáv, s radosťou sa prispôsobíme.